• Свеж
HUGGIES Природна Нега Unscented Бебе Брише, Чувствителен, на база на Вода, 1 Спојки 'N' Чисти Refillable Патување, 32 Брои Вкупно

HUGGIES Природна Нега Unscented Бебе Брише, Чувствителен, на база на Вода, 1 Спојки 'N' Чисти Refillable Патување,

Buyers rating:
DEN 479.76

Од стока

Нашите пелена се брише како меки како памук и вода.Безбедна за Осетлива Кожа – нашето нежно бебе брише се противалергиски и dermatologically тестирани и дополнети со алое и витамин Е да се задржи бебето кожата здрава.Покрај тоа, Природна Нега на осетлива брише се мирис-бесплатно, алкохол-слободни и paraben-free, и тие не содржат phenoxyethanol или МИТ.Пријавете се за да се Претплатите & Зачувај и бидете сигурни дека ќе имате секогаш HUGGIES Природна Нега Брише на рака.Нашите unscented, чувствителен бебе брише се екстра мека и нежна, идеален за чувствителни, новородените кожата.Рефил торби и најголемиот дел случаи се совршени за обновување на вашето бебе соба Када и Спојки 'N' Чисти.p H Балансирана – да се задржи вашето бебе е природна бариера на кожата, овие влажни брише се ослободени од груби хемикалии.Земете го вашиот Спојки 'N' Чистење на движење и да го користите како совршен за патување избрише.Чиста & Нежно – HUGGIES Природна Нега на бебето брише содржат 99% вода, што е тројно-филтрирана за нежно чистење.Не се фатени без да се брише.Нашата Природна Нега на бебето се брише како мека и нежна на вашиот малку еден како мајка топла прегратка. "Се грижи за вашето бебе е деликатна кожа од самиот почеток со HUGGIES Природна Нега на Бебето Брише.#1 брендирани избрише*, HUGGIES се Брише dermatologically тестирани и хипоалерген.Безбедна за чувствителна кожа, Природна Нега Брише содржат 99% тројно-филтрирана вода за чисто, нежно чисти.Ние ги користиме нашите наједноставната формула некогаш за овие брише, па да знаете што се даваат бебе нежно чисти.Можете да се чувствувате сигурни сте го дава на вашето бебе безбедно, нежно чисти со секој избрише.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне