• Свеж
Бостон Опрема UJNL1919 Универзална Заеднички, 5.500 вкупна Должина, 1.188 го Понесе Центар A, 1.188 го Понесе Центар Б, 2.250 Центар Дијаметар На, 2.000 Центар Дијаметар Б, Кован Чели?

Бостон Опрема UJNL1919 Универзална Заеднички, 5.500 вкупна Должина, 1.188 го Понесе Центар A, 1.188 го Понесе

Buyers rating:
DEN 5447.04

Од стока

Една универзална заеднички со игла лежишта за апликации до 30 степени аголни неусогласеност и брзини до 1,800 вртежи во минута.Универзална зглобови (исто така наречен U-зглобовите, универзална спојки, Cardan зглобовите, Hooke е зглобовите, или Харди-Spicer зглобовите) се користат за пренос на движење и ротациона моќ, или вртежен момент, помеѓу две шахти кои се форумот во еден агол.Компанијата, основана во 1877 година, е со седиште во Шарлот, КООРДИНАТОР, и ги исполнува упатствата на Меѓународната Организација за Стандардизација (ISO) стандард 9001 : 2008 стандардот.188" го понесе на секој крај за поврзување за да можат на иста големина.Keyway и поставете завртки за безбеден прилог на вратило.Компензира за аголна misalignments и вратило поделба.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне