• Свеж
10 Парчиња - CleverDelights 2 Круг Печат Ќорци - 14 Мерач (.063) Алуминиум - 3/32 Дупка - Круг Ознаки

10 Парчиња - CleverDelights 2 Круг Печат Ќорци - 14 Мерач (.063) Алуминиум - 3/32 Дупка - Круг Ознаки

Buyers rating:
DEN 287.76

Од стока

Алуминиум печат ќорци - суровина - Подготвени за завршување.Дијаметар : 2 инчи (50.8 mm) Дебелина : 14 мерач (.063" / 1.6 мм) Дупка : 3/32 (3мм).Совршен за печат, гравирање, и гравирање Една страна има заштитна фолија капак.Алуминиум не ' рѓа и 66% полесен од челик што го прави оптимална метал за работа со во повеќето ситуации.Clever Delights бренд Бродови од САД склад со САД-базирана компанија.Нашите Clever Delights 2" круг алуминиум ќорци се одлични за вашиот печат, гравирање, и гравирање проекти.Тие, исто така може да се користи како ID значки, вентил ознаки, или безброј други користи.Некои рабови може да бара некаква светлина поднесување за максимална мазност и да се отстранат било какви благи burring.Овие се суров алуминиум ќорци и може понатаму да заврши за уште повеќе професионален изглед.Проверете корисни јутјуб видеа и други онлајн статии за работа со суров алуминиум ќорци за повеќе корисни совети и трикови.Погледнете ја нашата целосна селекција на алуминиум ознака придонеси, големини, и мерачи од пребарувањето за Clever Delights печат ќорци еве на.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне

Opti-Core LC Печ Кабелот
  • Свеж
Се проценува:

Opti-Core LC Печ Кабелот

Влакна Тип OS2 Конектор 1 Тип LC Дуплекс.Стандарди Сретна Со Ro HS Согласност.Ги исполнува или го надминува ISO

DEN 1488.00