• Свеж
Coolibar UPF 50+ Жените Кафе Ruche Панталони - Сонце Заштитни

Coolibar UPF 50+ Жените Кафе Ruche Панталони - Сонце Заштитни

Buyers rating:
DEN 1896.00

Од стока

Памук/Viscose од Бамбус/Spandex Смеса.Се повлече На затворање.Машина За Миење.UPF 50+ - блокови 98% од UVA/UVB зраци.ТКАЕНИНИ : Zn O ткаенина е супер меки против кожата, лесни, кул и удобно со највисок квалитет цинк оксид заштита.КАРАКТЕРИСТИКИ : Опуштено fit - за поблиска одговара, ви препорачуваме големината надолу; Предни џебови и ruche детали на долната страна шевовите; 28 инчи inseam; Машина за миење, собори сува; Увезени.Се ПРЕПОРАЧУВА ЗА : секојдневниот одмор, собирање со пријателите, да шета на градот и уживање на ал фреско ручек.НЕ се ПРЕПОРАЧУВА ЗА : пливање, не хлорот и солта отпорен на вода или водоотпорен.Како индустриски лидери за UPF 50+ облека, Coolibar е првиот облека компанија да добие Рак на Кожата Фондацијата Печат на Препорака.Тестирани повеќе од било кој друг бренд, одобрена од страна на експерти во светот и се препорачува од страна на дерматолозите—Coolibar гаранции нашите ексклузивни UPF 50+ ткаенини ќе го блокира 98% од UVA/UVB зраците од првиот ден на производот се носи до денот на вашата облека е во пензија.Coolibar тесно соработува со дерматолозите, спортисти, рак на преживеани и мисија-управувано организации за да развие иновативни, технички и високо-вршење на сонцето заштитна облека и додатоци.Ние нудиме стилови за патување, фитнес, плива, риболов повторно опфатени се повеќе сте заштитени, и повеќе ќе уживате безгрижно живот надвор.Ние никогаш нема компромис за заштита.Ние никогаш нема да skimp на квалитет.Ние секогаш ќе ја тестираме и нашата ткаенини за UPF 50+ заштита.Добредојдовте на здравје, среќа и Coolibar живот во сонцето.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне