• Свеж
ThreadArt Премиум Египетскиот Долги Влакна Памук Везови Конец Тема за Полнење во Есен Есен Бои - Шест Влакно Сет за Рака Вез, Пријателство Нараквици, Крстот бод и Занает?

ThreadArt Премиум Египетскиот Долги Влакна Памук Везови Конец Тема за Полнење во Есен Есен Бои - Шест Влакно

Buyers rating:
DEN 215.76

Од стока

✅ 10 боја сет на Threadart 100% Египетски Памук везови конец.Есен Есен бои како на сликата. 8.75 дворови по skein, 6 влакно тема.Направи на највисок квалитет на тема може да се купи, Египетскиот Долги Влакна Памук.Обезбедува една убава lustrous заврши и светли бои.Конецот се 6 во невоља 26s/2 100% памук конец.Не се измамени од понизок квалитет полиестер производи. ✅ Секој сет има 10 различни бои од 100% памук, везови конец.Секоја боја сет е внимателно избрани за да се дополнуваат еден со друг и да даваат сплотена се погледне за било изработката на проектот.Лесно за почетници и забава за експерти.Овој сет содржи Многу Светло Сиво Зелено, Средна Сива Зелена, Многу Темно Сиво Зелено, Многу Темно Школка Розова, Црвена Бакар, Средни Златниот Браун, Многу Светло Тен, Светло Кафена, Сина, и Pewter Сива боја. ✅ Нашата 100% памук везови конец е шест влакно делив тема направени од премиум Египетскиот долго-главен влакна.Овој висок квалитет на темата е составена од шест лесно да се одвојат насоки, кој ви овозможува да ја прилагодите на дебелината на тема по избор на број на насоки. ✅ Секој skein има 8.75 метри и е 100% colorfast и згаснат отпорни.Двојно mercerized за lustrous сјај. ✅ Тоа е идеален за рака вез, пријателство нараквици, tassels, needlepoint, врзување јоргани и многу повеќе занает проекти.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне