• Свеж
Плоштад Само Лепило Плута Backings за DIY Занаети (3.7 во, 50 Парчиња)

Плоштад Само Лепило Плута Backings за DIY Занаети (3.7 во, 50 Парчиња)

Buyers rating:
DEN 431.76

Од стока

Плоштад Плута Coasters Лепило : Овие лепило плута влошки се совршени како backings на домашен coasters, керамика, дрво круга, и дискови; ќе добиете 50 самолепливи плоштадот увеселителен парк backings.Разноврсна Решение : Од 3.7" плута плоштадот е исто така одлична за правење на секојдневните предмети, nonslip како база на цвет садови, стол и маса нозе, декоративни чинии, decanters, и tidbits.Пишува-На Површината : Се самолепливи плута плочки се одлични за додавање на персоналните цитати и пораки до лесно да се напише на површината.Креирај Свој Облик : Едноставно се намали овие плута за coasters до вашата посакувана форма, за 0,06-инчен дебелина овозможува да се намали со стандардни ножици во помали парчиња.Димензии : Секој квадратен плута лист мерки 3.7 x 3.7 x 0.06 инчи.Овие самолепливи плута плоштади се идеално решение за додавање против пролизгување база на вашите сопствени-направи coasters.Голем за двете плочи и керамички coasters, на плута подлога обезбедува дополнителна стабилност за рачно изработени coasters, давајќи им користите подолго време и да се обезбеди вашиот површини не страдаат од инциденти и гребнатини.Тие се, исто така, одлично за широк спектар на изработката на проекти, како што се декоративни елементи на јадење настани, за да се постигне стабилна основа за potted растенија или дури и вашиот кригла или дома или во канцеларија.Едноставно тргни се врати на лента на грбот на плута плоштадот да се открие лепак, потоа се применува на површината на вашиот избор.Овој 50-парче сет на самолепливи плута кругови е совршен за поголеми проекти како што се декорации за на свадба или прием.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне

COPIC Лепило Лист 8.5X11 (25)
  • Свеж
Се проценува:

COPIC Лепило Лист 8.5X11 (25)

Тип На Производ : Пишување На Инструмент.Објектот Пакет Тежина : 0.499 Килограми.Објектот Пакет Димензија :

DEN 600.00