• Свеж
Shori се Пече Banneton Леб Бесплатен Кошница Сет на 2 Круг 9 Инчен + Sourdough Леб Изработка на Алатки за Полнење, Печење Подароци за Пекарите, Brotform Лагер, Леб Куци, Тестото Scraper, С

Shori се Пече Banneton Леб Бесплатен Кошница Сет на 2 Круг 9 Инчен + Sourdough Леб Изработка на Алатки за Полнење,

Buyers rating:
DEN 959.76

Од стока

????【 СОВРШЕНА ГОЛЕМИНА ЗА ВАШИОТ СОВРШЕН ЛЕБ 】Сет на 2 круг леб Бесплатен кошеви 9-инчен (D) x 3.35-инчен (H) - Држи до 2 килограми на тесто.Идеален за докажување на влажни конзистентност тесто. ????【 ВИСОК КВАЛИТЕТ 】НАПРАВЕНИ НА ИНДОНЕЗИСКИ ПРИРОДНИ РАТАН ТРСКА - 100% рачно изработени brotform дека нема splinter поради нашите 2 чекори полирање процес, нашите кисело тесто леб кошница поддржува тесто за време на зголемувањето на процесот и фитили далеку вишокот влага, отпечатоци една убава кружниот дизајн во вашиот леб леб.За чистење на кошница, четка на рецидив сушено тесто со четка за чистење, се тресат вишокот на брашно по секоја употреба, а потоа и чувајте го на суво и вентилирани простор. ????????????【 Се ПЕЧЕ СО ПРОФЕСИОНАЛНА SOURDOUGH КОМПЛЕТ 】целосна уметничките леб печење алатки и gadgets, поставено е специјализирана опрема, платно облоги создавање на мазна површина за напад дизајни, 1 нерѓосувачки челик клупата scraper да се намали и да го обликуваат вашиот тесто, 1 пластична scraper да се повлече тестото од садот, данска тесто wisk алатка дизајнирана да го поттикне влажни тесто и професионална напад со нож 5 екстра ножеви.Најдобриот леб печење колекции за вашата кујна❤️. ????【 СОВРШЕН ПОДАРОК ЗА ПЕКАРСКИ И ЛЕБ ЉУБИТЕЛИ 】Нашето специјално дизајнирани пакет е одлична за печење подарок .Тоа вклучува целосен e-книга водич за како да се направи вашиот sourdough леб од нула со Sourdough стартер рецепт, десет уникатни дизајни е - книга со водич да се освојат вашиот леб, e-книга на 21 избраниот леб рецепти, тоа не вклучува печење резерви. ????【 100% ЗАДОВОЛСТВОТО на КЛИЕНТИТЕ 】Ние сме посветени на нашите 100% задоволството на клиентите, ако ви се потребни дополнителни информации, ве молиме контактирајте со нас и ние ќе направиме се што е потребно за да бидете сигурни дека сте 100% задоволни.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне