• Свеж
KYB SR4220 Кочење-Плус Заврши Агол Единица на Собранието-Кочење, Монтажа и Пролет

KYB SR4220 Кочење-Плус Заврши Агол Единица на Собранието-Кочење, Монтажа и Пролет

Buyers rating:
DEN 391.20

Од стока

Најдобрите Светски Заврши Кочење Собранието од повеќето доверлив име во ОЕМ квалитет шокови и рамења.Дизајниран за правилно возење висина и оригинални ракување способности.Точно fitment дизајнира, развива и пред-собрани за професионални резултати.Карактеристики на апликација инженерните KYB пролет дизајниран да одговара на кочење, се одржува соодветна возење висина подолго и контрола на телесната тежина без да се жртвува возило вози квалитет.Вклучува KYB Excel-G кочење, посилна челик надворешната школка и KYB е апликација за одредена прецизност и дизајниран амортизацијата вентили.На KYB Кочење-Плус е најдобра замена кочење собранието решение за возило за специфични, оригинална опрема за контрола и управување.KYB не правиме компромиси или да земе една големина која е идеална за сите пристап при дизајнирање и производство на Кочење-Плус.За разлика од конкурентите, KYB произведува агол-за конкретни дел броеви за да им помогне на враќање на наменета перформанси на вашето возило.Сметаат дека ова, на кочење собранието се справува со возило тежина, одредува возење висина, делува како управниот стожерот, контроли возило стабилност и може да влијае на возилото електронски несреќа избегнување системи.Не потпирај се на некој дел цел да се вклопи во повеќе возила и не им веруваат на нешто помалку од KYB.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне