• Свеж
БРЗА Микроскоп SW150,Соединение Студент Микроскоп,40X-1000X,Monocular Главата,Груба & парична Казна Фокус,Двојно Осветлување,Cordless-Способен со Окулар Камера и Софтвер за Windows и

БРЗА Микроскоп SW150,Соединение Студент Микроскоп,40X-1000X,Monocular Главата,Груба & парична Казна Фокус,Двојно

Buyers rating:
DEN 3359.76

Од стока

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе. 3 Цел Леќи во обновлив nosepiece : 4 X, 10 X, и 40 X.LED сијалица обезбедува dimmable осветлување од под фаза за транспарентно примероци, а дополнителни изградена-во светлина на раката нуди осветлување од погоре за прикажување на површината на цврсти објекти на ниско-зголемување settings.SW150 обезбедува прифатлива, лесен-за-користење вовед во микроскопија за основно и средно училиште учениците и неформални хобисти, со сите карактеристични компоненти на стандарден соединение микроскоп : . ????ЗГОЛЕМУВАЊЕ на оваа сложена микроскоп SWIFT : Достапни прилагодувањата на 40 X, 100 X, 250 X, 400 X, и 1000 X се понудени преку кристално јасно 4 X, 10 X, и 40 X стакло цели со широко поле 10 X и 25 X eyepieces.Зголемување на нивоата на опсег од 40-1000 X.LED сијалица обезбедува dimmable осветлување од под фаза за транспарентно примероци, а дополнителни изградена-во светлина на раката нуди осветлување од погоре за прикажување на површината на цврсти објекти на ниско-зголемување settings.Три аберација-исправување на стакло цел леќи (4 X, 10 X, и 40 X) спарени со две широко поле стакло eyepieces (10 X и 25 X) нудат остри слики без работ blur.Лесен за користење на камерата.Величаат и транспарентен слајдови и цврсти, нетранспарентно објекти со разновиден двојно осветлување систем на SW150. 1 Широко поле 25 X Окуларот.тоа оди добро со БРЗА Окуларот ДИГИТАЛНИ фото Апарати за споделување во или надвор класа, или со семејствата, пријатели.Monocular главата целосно rotatable е лесно заедничка употреба, и совршен за лаборатории и еден-на-еден настава. ????ОСНОВНО ВОВЕД : Брза Соединение Студент Микроскоп е дизајниран да ги воведе учениците од основните училишта низ блискиот училишта, почетници, хобисти и ентузијасти во фасцинантен свет на микроскопија, биологија и живот науки.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне

Opti-Core LC Печ Кабелот
  • Свеж
Се проценува:

Opti-Core LC Печ Кабелот

Влакна Тип OS2 Конектор 1 Тип LC Дуплекс.Стандарди Сретна Со Ro HS Согласност.Ги исполнува или го надминува ISO

DEN 1488.00