• Свеж
Хајден Автомобилската 5012 Idler и Појас Tensioner Макара

Хајден Автомобилската 5012 Idler и Појас Tensioner Макара

Buyers rating:
DEN 2289.60

Од стока

За ГВ и Сатурн автомобили.Долг живот и лесно замена.Се протега појас и додаток вози имајќи живот.Пакет Димензии : 10.668 L x 3.302 H x 10.414 W (сантиметри).Повеќето од денешните возила употреба Idler Pulleys да помогне во појас рутирање и tensioning во рамките на кој се вози систем.Климатизација компресори, alternators, серво волан пумпи и пумпи за вода се потпомогнати од функцијата на Idler Pulleys.Сите Idler Pulleys се од највисок квалитет и ги исполнуваат или надминуваат OE спецификации.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне

Dorman 419-611: Idler Макара (Макара Само)
  • Свеж
Се проценува:

Dorman 419-611: Idler Макара (Макара Само)

Директна замена овој додаток се вози појас tensioner макара е дизајниран да одговара на вклопуваат и функци

DEN 388.56
Dayco 89179 Idler/Tensioner Макара
  • Свеж
Се проценува:

Dayco 89179 Idler/Tensioner Макара

Оваа Dayco 89179 Додаток Вози Појас Idler Макара заменува Suzuki 1753077 E00, Duralast 231179, Гејтс 36274, ACDelco 36274, CARQUEST 36274, NAPA 36274,

DEN 671.28