• Свеж
Marucci МАЧКА КОМПОЗИТНИ USSSA Високи Лига за Бејзбол Палка, 2 3/4 Барел

Marucci МАЧКА КОМПОЗИТНИ USSSA Високи Лига за Бејзбол Палка, 2 3/4 Барел

Buyers rating:
DEN 4798.80

Од стока

Конзистентност и изработка.Посветеност на квалитет и разбирање на играчи'.Дизајниран со играч во умот.Професионални и квалитетни материјали.Се користи од страна на најдобрите во лигата.Marucci спорт, MSBCCP10-28/18, мачка композитни -10, 2 3/4, како компанија основана, мнозинството во сопственост и управувани од страна на сегашните и поранешните големи Leaguers, Marucci е посветен на квалитетот и посветени на обезбедување на играчи на секое ниво со алатки тие сакаат и треба да се биде успешен.Со седиште во батон Руж, Луизијана, Marucci е основана од страна на двајца поранешни големи Leaguers и нивните атлетски тренер кој почна handcrafting лилјаци за некои од најдобрите играчи во играта од својата гаража.Брзо нанапред 10 години, и дека посветеност на квалитет и разбирање на играчи потреби се претвори во Сите Американски успешна приказна.Денес, Marucci е новиот број еден лилјак во големите лиги.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне

Rawlings Adirondack Безбол Палка, 32
  • Свеж
Се проценува:

Rawlings Adirondack Безбол Палка, 32

Дрво лилјак направени од тешко и густа Adirondack јавор.Разноврсна лилјак за контакт и моќ hitters.Јавор лилјаци

DEN 804.24