• Свеж
Онлајн Метал Снабдување Нерѓосувачки Челик Жица Mesh, 10 x 12,(3/16 x 3/4 Дупки)

Онлајн Метал Снабдување Нерѓосувачки Челик Жица Mesh, 10 x 12,(3/16 x 3/4 Дупки)

Buyers rating:
DEN 732.96

Од стока

Нерѓосувачки Челик Жица Mesh Лист.Лист Големина : 3/16 инчен (Вкупната Дебелина) x 10 инчи x 12 инчи.Дупка Големина : 3/16" x 3/4" на 3/32" Центри.Отворен Простор : 58%.Крај : Неполиран (Мил).Нерѓосувачки Челик Жица Mesh Лист, Правоаголник Дупка, од не 'Рѓосувачки Челик Тип на 304, 0.093 (3/32") Жица Големина, 3/16 инчен Вкупната Дебелина, 3/16" x 3/4" Правоаголник Дупки, Обична Ткаат (Crimped), 58% се Отвори Area304 Легура е не-магнетни отпорност, дамка и временските отпорни.Тешка должност дизајнер жица mesh ткаат ова може да се користи за скари, уметност, филтрирање, и бројни други апликации.Материјал : не ' Рѓосувачки Steel Shape : Жица Mesh Alloy : 304 Thickness : 3/16 inch Sheet Големина : 10 инчи x 12 inches Hole Облик : Дупка Големина на : Центри : Отворен Простор : 58% Крај : Неполиран (Мил)Забелешки : Материјал може да се намали со агол мелница и метал сечење нож.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне

Shires Бура Плус Дожд Лист
  • Свеж
Се проценува:

Shires Бура Плус Дожд Лист

Достапно На : Бура спектар на ќебиња на е дизајниран со цената и квалитетот на ум.Лесна : Оваа супер светл

DEN 1377.84