• Свеж
Whynter МОС-491DC Преносни 49lb Капацитет од не ' Рѓосувачки Челик со Вода Врска Мраз на Одлуки, Една Големина

Whynter МОС-491DC Преносни 49lb Капацитет од не ' Рѓосувачки Челик со Вода Врска Мраз на Одлуки, Една Големина

Buyers rating:
DEN 4319.52

Од стока

Прави 49 фунти на куршум во облик на коцки мраз во рок од 24 часа.Продавници до 2.7 кг на мраз, Три ice cube големини да се изберат (мали, средни, големи).Прави 12 коцки мраз на секои 10 до 15 минути, 5 Литар прирачник вода резервоарот.Ладилни : R134 A.Директни вода линија може да биде инсталација за континуиран проток на вода за пиење, спречување на вас од тоа да имаат да рефил вода резервоарот секој пат кога ќе треба повеќе мраз. 12' вода линија врска вклучени.За инсталација, ве молиме консултирајте се со професионалец водоводџија, ве Молиме погледнете на производот упатство пред употреба.Стил : Хокеј на Креаторите На Whynter МОС-491 DC Преносни Мраз Создателот е премија од не ' рѓосувачки челик countertop мраз создателот за употреба во вашата кујна, насловна лента или канцеларија.Во прилог на брзо и ефикасно остварување совршено куршум во облик на коцки мраз, на Whynter МОС-491 DC Преносни Мраз Создателот може да произведе до 49 фунти на мраз на ден.Вие исто така можат да се контролираат и да се следат мраз производство на LED дисплеј и мека на допир панел.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне