• Свеж
MARCHWAY Ultralight Виткање Шатор Кампување Cot Кревет, Преносни Компактен за Надворешна Патување, База Камп, Пешачење, Mountaineering, Лесни Backpacking

MARCHWAY Ultralight Виткање Шатор Кампување Cot Кревет, Преносни Компактен за Надворешна Патување, База Камп,

Buyers rating:
DEN 1744.80

Од стока

Овој здрав патување cot постигнува добар баланс на тежина, големина и комфор.Идеален за camper, trekker, турист, backpacker, авантурист. 10 стапки на прачки направи стрес на кревет рамномерно, така што тоа може да се користи подолго.Демонтажа, исто така, е исто едноставна. 5 тешки прачки силно поддршка на cot направи колиба површината рамна без дисторзии.Шипки и прачки изработени од авион одделение алуминиум легура, светлина и висока товарот; Кревет ткаенина направена од солза отпорни најлон, доста густа и издржливи.Вашиот удобен и прекрасен отворено искуството е нашата најголема желба.Исклучување на земјата дизајн ви држи подалеку од тешко и влажна подлога.5 инчен материјал вреќа дека може да се вклопат во вашето патување ранец.Во тоа време нашите количка за лесни cot одговара на вашите потреби точно.Кога сте подготвени да уживаат во мулти-дневна турнеја, дали за backpacking, качување, mountaineering, велосипедизам, мотоциклизам или возење, што би очекувале да носат оние светлина и компактен брзини; Кога ќе го завршите прекрасен и уморни ден, вие ќе очекувате да се утврдат на удобно, издржлив и лесен кревет за добро ноќно спиење.8 фунти, и огради надолу за да 16.Едноставно Поставување : Свитлива алуминиум шок-кабелот пол структура го прави за лесно се соберат, за неколку минути може да се заврши на собранието процес.Тоа е за сите, вие веќе го поставите на кревет.Широк нозете не штетата што тие остатокот на.Импровизирам товар на светлина патување сега!.Се одвиваат кревет крпа и 2 поддршка барови, вметнете барови целосно во две ракави на кревет крпа.Структурата на клип на прачка е надграден за да се задржи на cot стабилна во различни поле средини.Флексибилност : Погодно за преку ноќ планинарење, пешачење, лов, патот патување, исто така се идеални за внатрешна и за статистика паузата за ручек употреба. 10 анти-пропадна нозе направи кревет стабилна без тетеравење.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне

Opti-Core LC Печ Кабелот
  • Свеж
Се проценува:

Opti-Core LC Печ Кабелот

Влакна Тип OS2 Конектор 1 Тип LC Дуплекс.Стандарди Сретна Со Ro HS Согласност.Ги исполнува или го надминува ISO

DEN 1488.00