• Свеж
TYC 4700532 Вратата Огледало Лево-Страна Компатибилен со 2003-2007 година Хонда Договор

TYC 4700532 Вратата Огледало Лево-Страна Компатибилен со 2003-2007 година Хонда Договор

Buyers rating:
DEN 981.12

Од стока

Дизајниран да биде слична на OE спецификации, долу на конектори, за plug-and-play леснотијата на инсталација.Заврши собрание, вклучува OE-да се спореди домување, стакло и огледало, заградата и технологија.OE-да се спореди монтажа одредби се обезбеди drop-in прецизни fitment.Ригорозни и забрзано велосипедизам тестови за да се обезбеди производ служба квалитет и трајност.Сите TYC огледала се дизајнирани и тестирани за да се исполнат FMVSS 111, Сојузна услов за врата огледала.За да се обезбеди оптимално се вклопуваат и перформанси за вашите специфични возило, секој TYC замена огледало е идентична во дизајн и изградба на OE дел го заменува.TYC замена огледала се исполнат сите Федерални SAE/ТОЧКА прописи и се FMVSS 111 согласност.TYC огледала се опширно тестирање против најчестите прашања што влијаат врз замена огледала, како на пример претерано стакло вибрации на нерамни патишта, за можна години на кавга-бесплатно услуга.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне