• Свеж
Bettomshin 5Pcs Нитрилна Гума O-Прстени, 85mm OD 78mm ID 3.5 mm Ширина, Метрички Buna-Нитрилна Запечатување Заптивка за Миење за Славина Домаќинство Цевковод Притисок Олеснување Вент

Bettomshin 5Pcs Нитрилна Гума O-Прстени, 85mm OD 78mm ID 3.5 mm Ширина, Метрички Buna-Нитрилна Запечатување

Buyers rating:
DEN 126.72

Од стока

Надворешен Дијаметар : 85mm / 3.35 инчен; Внатрешен Дијаметар : 78mm / 3.07 инчен; Жица со Дијаметар : 3.5 mm / 0.14 инч.Стандард Нитрилна Butadiene Гума O-Прстени со широк температура се движат од -4℉ (-20°C) да 212℉ (100°C).О-прстен Дизајниран за употреба во широк спектар на запечатување апликации,најчесто се обезбеди притисок и течност печат помеѓу cylindrically облик.Широко се користи за притисок за миење, филтер, пумпа, вода црево, водоводни цевки, гаража одржување, механички и многу повеќе.Добри механички својства и висока отпорност на абење NBR.Добра отпорност на многу нафтени масла, greases, хидраулични течности, минерални масла и маснотии.Bettomshin Нитрилна Гума O-Прстени Опис : 1.Дизајниран за употреба во широк спектар на запечатување апликации. 2.Најчесто се обезбеди притисок и течност печат помеѓу cylindrically облик, се преклопуваат, за парење површини и најчесто се гледа во мотори, чешми, прирабници, вентили, и разни цилиндри. 3.Buna-нитрилна е ранлив на acetone, етри, естри, озон, сончева светлина, и атмосферски и затоа треба да не се користи во озонската-генерирање на електрични мотори, опрема за заварување, или во апликации со изложеност на УЛТРАВИОЛЕТОВА светлина.Спецификација : Материјал : Нитрилна Гума, Боја : Црна Надворешниот Дијаметар : 85mm / 3.35 инчен Внатрешен Дијаметар : 78mm /3.07 инчен Жица со Дијаметар : 3.5 mm / 0.14 инчен Пакет Содржина : 5pcs x Нитрилна Гума O-Прстени.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне