• Свеж
uxcell Пневматски Воздух Црева Цевки СТП Воздушниот Компресор Цевка за 6.5 mm(1/4) ID x 10мм(25/64) OD x 10m/32.8 Ft Цевка Сина со 7 Тип Поврзете Фитинзи

uxcell Пневматски Воздух Црева Цевки СТП Воздушниот Компресор Цевка за 6.5 mm(1/4) ID x 10мм(25/64) OD x 10m/32.8

Buyers rating:
DEN 539.76

Од стока

Спецификација : Цевки Должина : 10 M/(32.8 ft), IDx OD : 6.5mmx10mm/0.25"x0.4"; Оперативен Температура : -40~176℉; Максималниот Притисок(во Вообичаените Темп.) : 1 MPa/145 Psi.Функција : Ова СТП црево е отпорна на вода и масло, носат-отпор, во согласност затегнувачка цврстина, тоа може да се задржи добрата мекост и еластичност за долго време.Лесно да се водат и да ги намали.Повеќе Приклучоци : Различни видови на пластика се лесни и месинг фитинзи, добра запечатување, отпорни на корозија и високи-притисок отпор.За да се постигне подобро прицврстување, приклучоци може да бидат обвиткани со пломби лента за инсталација.Материјал : Пневматски Црева Цевки направени од полиуретан со мазна внатрешна ѕид, низок коефициент на триење, мазна проток на воздух или течност.Тоа може да се спротивстави на некои не-корозивни хемикалии и масла, долг животен век.Примена : Компримиран воздух и индустриски течности, пренесување, широко се користи во општите работен притисок течни превоз, како што се пневматски алатки, градинарски вода цевки, механички гас е цевковод, лабораториска опрема за автоматизација, општи индустриски вода, градинарство, хидраулични цевка, масло и вода цевка, итн.Широко се користи како пневматски цевка, како што цевката на воздушниот компресор, воздушна пумпа, воздух приемник, брод, гуми за ракување алатка, пневматски помине пиштол, пневматски рог, други пневматски уреди или пневматски алатки.Карактеристики : . 1. Направени на СТП Материјал, Отпорност на Абење, Висока Еластичност и Свиткување Отпор. 2. Лесни и Флексибилни, Добра Димензионална Стабилност, Добра Kink Отпор. 3. Висока-Притисок Отпорни Пневматски Воздух Црева Цевки, Мулти-Големина, Мулти-Боја, Мулти Функционалност.

Карактеристиките

Tubing Length:
10M/(32.8ft), IDxOD

Вака можеби ќе ви се допадне

Милтон 819 3/8 ID Сигнал Црево Сидро
  • Свеж
Се проценува:

Милтон 819 3/8 ID Сигнал Црево Сидро

Се вклопува во 3 / 8" цревото внатре дијаметар.Поврзете 2 патеката сигнал црева.Дизајниран со beveled агол на �

DEN 384.24
Ајкула 64004 8-Нозе Пиштол Vac Црево
  • Свеж
Се проценува:

Ајкула 64004 8-Нозе Пиштол Vac Црево

За Користење Со Ајкула 64000 Пиштол Ван.Должина : 8Нога.Направен Во САД.Од Името На Брендот : Ајкула.Опис на �

DEN 1920.00