• Свеж
Стапало 1230 Мејсон Стомна Длето, 2 1/2 инчи, 64mm

Стапало 1230 Мејсон Стомна Длето, 2 1/2 инчи, 64mm

Buyers rating:
DEN 660.24

Од стока

Производителот гаранција може да не се применува.Направени во велика Британија.Се користи за да длето камен/ ѕидани блок надолу за да ги големина.Едната страна на сечилото е рамен значењето на сечилото не треба да се погоди во право агли.Еден дел на тешки висок квалитет Откажат од кован Челик.Појачани и зацврстен Ножот за да се обезбеди силна и тешко носи предност.Опис на производот градителите стомна или pitching длето е типичен камен мајстори алатка се користи за да се отстранат несаканите камен I. E. Околу chiselling камен или ѕидани блок надолу до потребната големина на теренот и На површината да се облекуваат на камен како што се бара.Се користи во врска со чекан.Аголот на сечилото значи дека не треба да се користи во прав агол и странично замав може да се користи.Сет Содржи : 1 x Мајстори Стомна.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне

Бош 2329990 Посочи Длето, Сребро.
  • Свеж
Се проценува:

Бош 2329990 Посочи Длето, Сребро.

Долг живот со 30% повеќе живот и 15% повисоки материјал отстранување стапка.Должина : 9.84 во.За користење пр�

DEN 991.20