• Свеж
Baugger Автомобил Говорник,20W Автомобил Говорникот Купола Tweeter Бас Говорникот Звучникот Аудио Компонента Систем

Baugger Автомобил Говорник,20W Автомобил Говорникот Купола Tweeter Бас Говорникот Звучникот Аудио Компонента

Buyers rating:
DEN 419.76

Од стока

Специјално дизајнирана за да се подобри јасност и деталност на музика и гласови.Единствена мрежа маска е направена од синтетички метал ЈП тврд материјал, кој е напорно и ги штити дијафрагмата.Не-деструктивни ниска моќност фреквенција divider како и високо-квалитетни купола високотонци со висока чувствителност и добра пенетрација.Погоден за сите автомобили на аудио системи.Лесно да се инсталира, нема сечење или измена и жици.Спецификации : Моќност : 20 W Max Отпорност : 4-8 Ohms Чувствителност : 105d B по 1 W во 1m растојание Говорникот, големина : 72*15mm Фреквенција одговор : 5-20k Hz Пакет големина : 24*17*3cm Пакет тежина : 110g Пакет листата : 2 x Купола Автомобил Аудио Високотонци.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне