• Свеж
LoveinDIY Пакување од 20 2 Големини Сплит Бод Прстени Капчиња Плетење Маркер

LoveinDIY Пакување од 20 2 Големини Сплит Бод Прстени Капчиња Плетење Маркер

Buyers rating:
DEN 167.52

Од стока

Кога плетење, овие маркери може да се користи на (како и со затворени маркери) или прилог на одредена бода.Тие може да се користат да се одбележи одреден број на бода, на почетокот на круг, каде за да се направи одредена бод, и повеќе.Совршен за означување на почеток и крај на моделот бода.Бод маркери се основни алатки за да crocheters и knitters слично.Пакет содржи 20 маркери : 10 големи и 10 мали.Опис : - Бод маркери се основни алатки за да crocheters и knitters слично. - Тие може да се користат да се одбележи одреден број на бода, на почетокот на круг, каде за да се направи одредена бод, и повеќе. - Кога плетење, овие маркери може да се користи на (како и со затворени маркери) или прилог на одредена бода. - Пакување содржи 20 маркери : 10 големи и 10 мали.Спецификација : - Материјал : Пластика - Поголем Големина Внатрешна Кол. : 14mm - Поголем Големина Надворешниот Кол. : 20mm - Мала Големина Внатрешна Кол. : 11mm - Мала Големина Надворешниот Кол. : 16.5 mm Package Вклучува : 20x Сплит Прстени.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне