• Свеж
Дувачкиот Млазницата, 7 Големини 14PCS Долг животен Век 3D Печатач Млазницата Делови Практични за Reprap Печатач за Копир

Дувачкиот Млазницата, 7 Големини 14PCS Долг животен Век 3D Печатач Млазницата Делови Практични за Reprap Печатач

Buyers rating:
DEN 844.80

Од стока

Конекторот е тесно контактиран и тоа може да ви обезбеди мазна, чиста печатење ефект без истекување и блокада.Широк компатибилност - За Anet A8, CR-10, Tevo Tarantula, MK8 makerbot, копир, prusa i3, reprap печатач, итн.Практична итни алатка, корисни печатач додаток.Дувачкиот материјал - направени од издржлив месинг кој е против ' рѓа и анти корозивна со долг животен век.Повеќе големината, доволно резервни делови - вкупно 7 големини : 0.2 мм, 0,3 mm, 0.4 mm, 0.5 mm, 0.6 mm, 0.8 mm, 1.0 mm и 2 парчиња за секоја големина.Дувачкиот материјал - направени од издржлив месинг кој е против ' рѓа и анти корозивна со долг животен век.Широк компатибилност - За Anet A8, CR-10, Tevo Tarantula, MK8 makerbot, копир, prusa i3, reprap печатач, итн.Повеќе големината, доволно резервни делови - вкупно 7 големини : 0.2 мм, 0,3 mm, 0.4 mm, 0.5 mm, 0.6 mm, 0.8 mm, 1.0 mm и 2 парчиња за секоја големина.Конекторот е тесно контактиран и тоа може да ви обезбеди мазна, чиста печатење ефект без истекување и блокада.Практична итни алатка, корисни печатач додаток.Спецификации : тип на Производ : екструдер месинг млазницата printhead Material : brass Out тема : M6 Filament дијаметар : 1.75 mm Output дијаметар : 0.2 мм, 0,3 mm, 0.4 mm, 0.5 mm, 0.6 mm, 0.8 mm, 1.0 mm Compatibility : Anet A8, CR-10, Tevo Tarantula, MK8 makerbot, копир, prusa i3, reprap печатач, итн.Тежина : Околу 29g/1oz Dimensions : Прибл 7 * 5 * 0.5 cm/2.8 * 2 * 0.2 инч (L * W * H)Пакет листата : 2 * 0.2 мм Nozzles2 * 0.3 mm Nozzles2 * 0.4 mm Nozzles2 * 0.5 mm Nozzles2 * 0.6 mm Nozzles2 * 0.8 mm Nozzles2 * 1.0 mm Млазници .

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне