• Свеж
Furoshiki Јапонски традиционални ткаенини - Бенто ручек завиткување крпа Bandana - Медиум 18.9 x 18.9 инчи, Рака крпа: со Ukiyo-e уметност Мотив (Choju-giga/Cloud Зелена)

Furoshiki Јапонски традиционални ткаенини - Бенто ручек завиткување крпа Bandana - Медиум 18.9 x 18.9 инчи,

Buyers rating:
DEN 325.68

Од стока

Furoshiki е генијален разноврсна традиционалните крпа.Тоа има многу користи од страна на виткање и врзување на крпа на поинаков начин, или тоа може да биде висат на ѕидот. ■со Ukiyo-e уметност Мотив : Choju-giga.Големина : Околу 18.9x18.9inches (48㎝×48㎝) Ова е вообичаена големина за индивидуални бенто кутија обвивката.Направен во Јапонија. 100% Памук.Поради природата на ткаенина, ситни печатење unevenness може да се случи.Прави прекрасен сувенири и подароци.Furoshiki со Јапонски Ukiyo-e, слики на Постоечкиот Свет во Едо периодот на прикажување на женската убавина, кабуки актери, сцени од историјата и народни приказни, патување сцени и пејзажи.Тоа што го прави добар сувенири.Големина на : 18.9x18.9inches Материјал : 100% Памук Направени во Јапонија.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне