• Свеж
Вбризгување на Систем Лабораторија Флексибилни Протеза Професионална Машина За Правење Флексибилни Отстранлив Парцијални Протези 400W 110V

Вбризгување на Систем Лабораторија Флексибилни Протеза Професионална Машина За Правење Флексибилни Отстранлив

Buyers rating:
DEN 479.52

Од стока

★ Флексибилни протеза машина е 400 W/110 V лабораториска опрема за правење флексибилни отстранлив парцијални протези. ★ Протезата се произведени од страна на невидливи протеза шприцоване машина речиси и да нема отпад работ, и мелење процес може да се заврши на едно време. ★Протеза за вбризгување на системот е лесно да се работи, има долг животен век, ниска одржување цена, висока стапка на успех, и лабораториска опрема за протеза за вбризгување на систем, кој е многу потребно за стоматолози. ★ Оваа машина се произведува според меѓународни стандарди.Работата е едноставна, заштеда на време, кастинг за успех е висока, а честа заб кутија исто така, може да биде за вбризгување на пластични. ★ Протеза за вбризгување на единица се состои од грејач и топла притиснете.Грејачи : контрола на температурата, тајмери и електрични системи.Топли преси : рамки, цилиндри, грејачи, загради и колби.Производ Description Features : Напон : AC 110 V/60 Hz Power : 400 watts Heating температура : 282-288 ° CPressurization време : 7 минути, 30 секунди - 11 minutes Packing големина : 40*34*57cm Gross тежина : 30kg The пакетот вклучува : 1 X heater1 X топла press1 X подигање stick1 X мали врвот bar1 X Голема Врвот Bar1 X Тип Box1 X кутија wrench1 X моќ cord1 Xproduct brochure Steps : 1 функцијата на грејач е за да се загрее на мастило кертриџ на температура од 282-288 ° C за околу 7 минути, 30 секунди - 11 минути да се топи флексибилни протеза материјал во мастило кертриџ.2 функцијата на топла притиснете е да се инјектираат стопен материјал во претходно подготвена колба.3 грејач ќе бип кога таа се загрева.Note Please прочитате производ упатството внимателно пред да оперативни машина.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне