• Свеж
GYFCYGG Митинг Отпор Бенд Слика-на-Осум Јога Еластична Јаже Градите Проширувач Назад Еластична Бенд Гумени Бендот Фитнес Опрема на Жените

GYFCYGG Митинг Отпор Бенд Слика-на-Осум Јога Еластична Јаже Градите Проширувач Назад Еластична Бенд Гумени

Buyers rating:
DEN 226.56

Од стока

[Погоден за секоја вежба] Оваа чиста лост уред може да биде беспрекорно се интегрира со разни популарни фитнес програми, вклучувајќи јога, Пилатес, итн.Се користи за општа вежбање, истегнување, сила за обука и сила тежина планирање. [Работат надвор насекаде] Дизајниран за лесна и брзо движење, овој спортски појас може да биде свиткан да се чуваат во салата кеси, suitcases или во текот на ноќта патувања, што го прави идеален за патување, салата, или домашна употреба. [Женски мултифункционален отпор бенд] Отпор бендови обично се користат за вежбање на рацете, грбот, колената, нозете и колковите за повреди.Тоа е многу погоден за отпор обука, телото се протега, јога и физичка терапија за да помогне за зајакнување на лигаментите или мускулите солзи. [Најдобар избор за совршено тело]-Нашите еластична фитнес drawstring има повеќе функции да се подобрат телото.На пример, отворете рамената за да го разубават вашиот грб и нека ви каже збогум на hunchback.Подобрување на личните темперамент.Подобрување на неточни седечка положба на телото и се држат настрана од неволја на професионални болести.Горат масти и преструктуирање. [Вежба во секое време, насекаде], Вие може да добиете 1 фитнес отпор на бендот, со рачка, погоден за секојдневна вежба.Мали дизајн : лесен за носење и чување кога не е во употреба.Мултифункционален дизајн : Ефикасно остварување оружје/рамената/задникот/бутовите/нозе.Материјал : Пролет челик јадрото, покриени со мека пена.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне