• Свеж
Транзисторски Тестер, M328 Мулти-Функционални LCD Дисплеј Дигитални Транзистори Тестер 0.5 Ω - 50MΩ Користи за да се Тестираат triodes, Поле Ефект Transistors (FET), Диоди, Отпорници

Транзисторски Тестер, M328 Мулти-Функционални LCD Дисплеј Дигитални Транзистори Тестер 0.5 Ω - 50MΩ Користи

Buyers rating:
DEN 695.76

Од стока

[Големи и Clear LCD Дигитален Дисплеј] : Оваа неверојатна детектор користи 1.8" TFT колор LCD екран со висока резолуција.Различни параметри се прикаже различни бои, лесен и едноставен. [Автоматска Идентификација] : На DROK smart транзистори детектор автоматски детектира NPN и PNP transistors, N-канал и P-канал MOSFETs, диоди, thyristors, отпорници, кондензатори или други уреди. [Автоматско исклучување Функција] : Таа има за автоматско исклучување функција.Исклучување одбројување е прикажана на екранот, и исклучување на тајмерот може да биде продолжен до 40 секунди. [Широка Примена] : Овој мулти-функција capacitance метар може да се користи за да се тестираат triodes, поле ефект transistors (FET), диоди, отпорници, кондензатори, inductors, MOS, SCR, и може да се користи за разни електронски транзистори тестови. [УСЛУГА] : Добар ден.Ние правиме максимални напори за да се обезбеди на клиентите со задоволителна услуга.Ако имате БИЛО какви прашања, ве молиме ни e-mail и ВЕРУВААТ во нас, ние ќе ви одговори што наскоро.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Модел : M328 Напојување : DC 9 V батерија 6 F22 (не се вклучени) Транзистори Опсег : 2 или помалку (вклучувајќи 2) P-N Делница Transistors Отпор Опсег : 0.5 Ω - 50 MΩ Capacitor Опсег : 25p F-100000u F Inductance Опсег : 0.01 мз - 20Ч Транзистори Опсег : помалку од 2 (вклучувајќи 2) Transistors, составена од PN структури.Не постојат други отпор компонентите внатре Отпор Тест Опсег : 0.5 Ω-50 MΩ Inductance Тест Опсег : 0.01 мз-20Ч Capacitance Тест Опсег : 25pf - 100000u F Тежина : Околу. 154g / 5.4 оз Големина : Прибл. 70 * 135 * 24mm / 2.8 * 5.3 * 0.9 во Пакет Листа : 1 * Транзистори Тестер.

Карактеристиките

Condition:
100% Brand New
Model:
M328
Power:
DC 9V battery 6F22 (not included)
Transistor Range:
2 or less (including 2) P-N Junction Transistors
Resistance Range:
0.5Ω- 50MΩ
Capacitor Range:
25pF-100000uF
Inductance Range:
0.01mH - 20H
Transistor Range:
less than 2 (including 2) Transistors, made up of PN structures. There are no other resistance components inside
Resistance Test Range:
0.5Ω-50MΩ
Inductance Test Range:
0.01mH-20H
Capacitance Test Range:
25pf - 100000uF
Weight:
Approx. 154g / 5.4oz
Size:
Approx. 70 * 135 * 24mm / 2.8 * 5.3 * 0.9in
Package List:
1 * Transistor Tester :

Вака можеби ќе ви се допадне