• Свеж
TDS Метар Модул, Бела Водоотпорен 0-1000ppm Аналогни TDS Сензор за Мерење на Квалитет на Течни

TDS Метар Модул, Бела Водоотпорен 0-1000ppm Аналогни TDS Сензор за Мерење на Квалитет на Течни

Buyers rating:
DEN 1171.20

Од стока

Plug and play, имаат хуманизирано дизајн, лесно да го инсталирате, лесен за употреба и ракување.Може да се користи за да се измери TDS вредност на вода, како одраз на чистота на водата.Електроди може да се измери проводници супстанции, како што се суспендирани цврсти материи во водата, тешки метали и проводници јони.Мали во големина и лесен во тежина, удобен за носење и да го користите во секое време, многу удобен и практичен.Модулот има четири 3.2 mm поправање на дупки за лесна инсталација на било која друга опрема.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне

8 Цифрен Пулсот Counter
  • Свеж
Се проценува:

8 Цифрен Пулсот Counter

Батерија : 10 Години Живот.Влезниот Сигнал : Реле или да се Префрлиш Контакт.Напон на Текст : 0–18 V.Дисплеј :

DEN 1080.00