• Свеж
Отпечаток Читателот Присуство, Високо Чувствителни Биометриски Отпечаток Читателот Компактен Отпечаток Читателот Скенер за Присуство Систем за Компанијата за Р?

Отпечаток Читателот Присуство, Високо Чувствителни Биометриски Отпечаток Читателот Компактен Отпечаток Читателот

Buyers rating:
DEN 1744.80

Од стока

Одбие суптилни отпечатоци од прсти, да одбие фалсификувани слики.Поддршка за отпечатоци ротација, груба обработка на отпечатоци.Поддршка сува, влажни, или груб отпечатоци да се подобри читање отпечатоци.Компактен и мала големина, интегриран дизајн за практично користење.Одличен квалитет на сликата, криптирани податоци за сликата.На отпечатоци читателот е најновата алатка, повеќе компактно отпечаток читање уред.Неговата површина е направена на хард челик материјал.Изгледот е исклучително елегантна.Излез сликата е до 500dpi.Тоа е супериорен отпечаток текст уред, кој може да биде широко се користи во социјалната безбедност, јавната безбедност, присуство, отпечатоци енкрипција, вградени и многу други апликации.Карактеристики : Компактен и мала големина, интегриран дизајн за практично користење.Одличен квалитет на сликата, криптирани податоци за сликата.Одбие суптилни отпечатоци од прсти, да одбие фалсификувани слики.Поддршка за отпечатоци ротација, груба обработка на отпечатоци.Поддршка сува, влажни, или груб отпечатоци да се подобри читање отпечатоци.Возачот поддршка 10, поддршка бесплатни ПАКЕТИ за средно развој.Поддршка за јазик : CB, VB, VC, Delphi, PB8, VBdemo, VFP.Спецификација : Состојба : Бренд New Material : ABS Plastic Color : Црна + green Interface : USB 2.0 Поддржани оперативен СИСТЕМ : WIN7/WIN8/WIN10/за Windows XP/Vista/Linux/Android Resolution : 500dpi Image Фати Област(platen големина) : 15.24*20.32 mm(FAP20) Тип на Сензор : Optical Touth Површина : 16.5*23mm Image Големина : 300*400 Supply Напон : 5.0 V ±5% доставени од страна на USBSupply Тековната Скенирање : 200 m A (Типична)Снабдувањето со Струја Неактивен Режим : 120 м (Типична)Снабдувањето со Струја Суспендира Режим : 2 m A (Максимум) ESD Подложност : >15 k V, монтирани во case Operating Температура : 0 - 40°COperating Влажност : 20% - 80% не-condensing Storage Температура : -10 - 60 °CStorage Влажност : 20% - 90% не-condensing Device Тежина (со кабел) : Прибл.80g/2.8 oz Package Листа : 1 * Отпечаток Читателот.

Карактеристиките

Condition:
Brand New
Material:
ABS Plastic
Color:
Black + green
Interface:
USB 2.0
Supported OS:
WIN7/WIN8/WIN10/for Windows XP/Vista/Linux/Android
Resolution:
500dpi
Image Capture Area(platen size):
15.24*20.32mm(FAP20)  
Sensor Type:
Optical
Touth Surface Area:
16.5*23mm
Image Size:
300*400
Supply Voltage:
5.0V ±5% supplied by USB
Supply Current Scanning:
200 mA (Typical)
Supply Current Idle Mode:
120 mA (Typical)
Supply Current Suspend Mode:
2  mA (Maximum)
ESD Susceptibility:
>15 kV, mounted in case
Operating Temperature:
0 - 40°C
Operating Humidity:
20% - 80% non-condensing
Storage Temperature:
-10 - 60 °C
Storage Humidity:
20% - 90% non-condensing
Device Weight (with cable):
Approx.80g/2.8oz
Package List:
1 * Fingerprint Reader :

Вака можеби ќе ви се допадне