• Свеж
CUEA Десетици Влошки, Не Ткиво Ткаенина Electrode Влошки Одлично Изработка за Болница за Дома

CUEA Десетици Влошки, Не Ткиво Ткаенина Electrode Влошки Одлично Изработка за Болница за Дома

Buyers rating:
DEN 311.76

Од стока

Одлична Изработка : Уредни работ, нема прекумерна лепак, прецизната изработка, може да се користи за долго време. Одберете го соодветниот тип и спецификација на физиотерапијата electrode влошки за да се поврзете на опрема;2.Силна Адхезија : По 15 минути на користење на electrode влошки, на лепливоста се уште е силен и може да се користат со доверба.Универзален : Може да се користи во врска со средна и ниска фреквенција пулсот метри, физиотерапија опрема, massagers, убавина опрема, итн. Универзален : Може да се користи во врска со средна и ниска фреквенција пулсот метри, физиотерапија опрема, massagers, убавина опрема, итн.Одлична Изработка : Уредни работ, нема прекумерна лепак, прецизната изработка, може да се користи за долго време.Функција : 1.Удобен : Едноставен и лесен за користење, откине заштитен капак и ставете electrode лист точно на задолжителна употреба дел. Удобен : Едноставен и лесен за користење, откине заштитен капак и ставете electrode лист точно на задолжителна употреба дел.08 in Purpose : се Користи во врска со физиотерапија опрема како што се средна и ниска фреквенција пулсот метар, massager, убавина опрема, итн.7 in Pin Дупка со Дијаметар : Прибл. Откине заштитна маска, да го залепите electrode лист точно на саканата локација, и нежно притиснете поддршка со вашите прсти да се направи полесно да се придржуваат. Во случај.Како да го Користите : 1.

Карактеристиките

Item Type:
Tens Pads
Material:
Non woven fabrics, gel
Size:
Approx. 7 x 12cm / 2.8 x 4.7in
Pin Hole Diameter:
Approx. 2.0mm / 0.08in
Purpose:
Used in conjunction with physiotherapy equipment such as medium and low frequency pulse meter, massager, beauty equipment, etc., used to conduct the electrical pulse signal sent by the instrument
Package List:
3 x Pairs of Tens Pads(6pcs) :
1. In case :

Вака можеби ќе ви се допадне